Wpadki przy wyborze fotografa

Ślub i wesele zasadniczo ma być jedno w życiu, dlatego bardzo ważne jest, aby wszystko udało się dobrze zorganizować. Poza całą oprawą, wszelkimi szczegółami, formalnościami i podarunkami dla gości istotny jest fotograf, który to wszystko uwieczni i pozwoli cieszyć się pięknymi wspomnieniami przez długie lata. Fotografia ślubna o to zadba.

Niekoniecznie profesjonalista?

Jeżeli nie zależy nam na profesjonalnych fotografiach ślubnych jak te od z-milosci.pl, a jedynie na zdjęciach dowolnej jakości warto zastanowić się nad rezygnacją z tej opcji i zastąpieniem jej jednorazowymi aparatami, którymi będą się bawić goście w trakcie imprezy. Oczywiście to jest możliwe jedynie wtedy, kiedy wiemy, że goście chcą i lubią to robić. Przy zapraszaniu gości na wesele trzeba o to zapytać. Jeżeli większość osób wykaże zainteresowanie to wtedy plan powinien się powieść. W innym wypadku może się to okazać jedną wielką klapą.

Podpisanie umowy

Jeżeli zdecydowaliśmy się jednak na profesjonalistę to należy podpisać z nim umowę i mimo, że w Polsce obowiązują również umowy ustne to trzeba to wszystko spisać ze względu na nawał organizacji i szczegółów, o których nie wolno zapominać. W umowie takiej powinno się znaleźć wszystko związane z oferowaną usługą – zakres, koszta, dane zleceniobiorcy i czas wykonywania usługi.

Bez tego nasz fotograf może się nie wywiązać z obiecanych elementów usługi, przez co pamiątka z tak ważnego dnia może nam po prostu umknąć, a to będzie wyjątkowo frustrujące i przykre. W dobie dzisiejszych czasów brak zdjęć jest praktycznie niemożliwy, ale szkoda stracić te profesjonalne.