Zwyczaje weselne – cukierki krówki na ślub

Każdy, kto kiedykolwiek był na ślubie i weselu, z pewnością spotkał się ze zwyczajem obrzucania Pary Młodej wychodzącej z kościoła ryżem albo cukierkami. To bardzo dobre rozwiązanie, cukierki są także rozdawane zaproszonym gościom w czasie składania życzeń. To drobny szczegół, ale warto dołożyć starań, aby rozdawane słodycze były smaczne.

Gdzie kupić słodycze na ślub?

Słodkości na weselu bardzo często pojawiają się, jako słodka przekąska. Obecnie można zamówić w specjalnych opakowaniach tanie krówki ślubne – przykłady w tym miejscu. Można zdecydować się na opakowania ze swoimi inicjałami, albo ciekawym napisem, sentencją. Choć niektórzy nie przywiązują dużej uwagi do tego, jakie cukierki kupić, prawda jest taka, że nie wszystkie słodycze są smaczne. Warto przed zakupem takich cukierków sprawdzić, czy są smaczne. Krówki ślubne są smaczne i warto zdecydować się na takie słodkości, większość osób lubi taki rodzaj cukierków.

Cukierki na weselu to zwyczaj, który jest kultywowany przez wiele osób. Narzeczeni zazwyczaj decydują się na zakup słodkości dla gości, można je rozdawać zarówno po wyjściu z kościoła, jak i przed salą weselną. Dzięki temu goście oczekujący na swoją kolej, aby złożyć życzenia mogą się posilić słodyczami. Dzieci na pewno chętnie poczęstują się słodkościami i będą mniej zniecierpliwione w oczekiwaniu na złożenie życzeń Parze Młodej.

Organizacja weselna nie jest takim łatwym zadaniem, jak się wydaje, trzeba dopilnować wielu rzeczy, nawet takich drobnostek, jak cukierki weselne czy księga gości.