Konfetti ślubne – to warto wiedzieć

Od kilku lat, tuba z konfetti ślubnym znajduje się na prawie każdym ślubie. Niektóre pary chcą, by strzelające tuby wybuchły zaraz po tym jak wyjdą z Kościoła, inne – życzą sobie konfetti na parkiecie podczas pierwszego tańca, a jeszcze inni – chcą, by tort wjechał na salę przy „deszczu konfetti”. Gdzie warto je kupić oraz jakie wzory są obecnie najmodniejsze? Poniżej, kilka przydatnych wskazówek.

Wystrzałowe konfetti na ślub 

Dlaczego tak wiele par nie wyobraża sobie uroczystości ślubnej bez tego dodatku? Tuba z konfetti ślubnym już od dobrych kilku lat stała się podstawowym elementem dekoracji najważniejszego dnia dla wielu par. Dodatek ten jest tani w zakupie, a do jego użycia potrzeba tak naprawdę tylko użycia sprawnych rąk zaproszonych gości. 

Jakie konfetti wybrać? 

Wiele par ma nie lada dylemat, jeśli chodzi o wybór konfetti na swój ślub. Dla niektórych osób stało się bardzo istotne, by również ten element był idealnie dopasowany do kolorystyki i designu całej uroczystości. Dlatego też, najczęściej pary decydują się na konfetti w takim samym kolorze jak kolor przewodni całego wesela. Dominuje więc biel, odcienie czerwieni, odcienie różu, złoty oraz srebrny. 

Ile kosztuje tuba z konfetti?

W dobrych sklepach z dekoracjami ślubnymi, taką tubę dostaniemy w przedziale cenowym od około 6 zł do nawet 15 zł za sztukę. Zdecydowanie warto kupić kilka sztuk, gdyż im więcej konfetti tym lepszy efekt zarówno w rzeczywistości, jak i na zdjęciach ślubnych, na których ono doskonale się prezentuje.