Girland ślubne – co warto o nich wiedzieć?

Podczas planowania ślubu i wesela trzeba pamiętać o ogromnej ilości różnych elementów dekoracyjnych i organizacyjnych. Nie tylko trzeba wynająć odpowiednią salę, orkiestrę czy też kamerzystę, lecz należy zadbać także o to, aby sala była odpowiednio przyozdobiona. Oczywiście możliwości w tym zakresie jest naprawdę bardzo wiele, lecz nie da się ukryć, że ostatnimi czasy ogromną popularnością cieszą się wśród młodych par girlandy ślubne. Co powinno się o nich wiedzieć, aby można je było dobrze wybrać?

Czym są girlandy?

Od czego należy zacząć zdobywanie informacji o girlandach ślubnych? Rzecz jasna na samym początku trzeba zdobyć informacje, czym tak w ogóle girlandy są. Jak się bowiem okazuje, wiele osób, choć zna to słowo, to jednak nie do końca jest w stanie powiedzieć, czym tak właściwie są girlandy. Bez tej wiedzy trudno przejść dalej, czyli zacząć wybierać odpowiednie modele girland na ślub.

Czym zatem jest girlanda? Jest to ozdoba, która wykonana jest z wielu podobnych lub po prostu takich samych elementów, które połączone są ze sobą sznurkiem lub specjalną linką. Cechą charakterystyczna girlandy jest oczywiście to, że można ją łatwo powiesić właściwie w każdym miejscu.

Z czego najczęściej wykonywane są girlandy? Klasyczne, spotykane od wielu lat propozycje girland wykonane były z kwiatów, owoców lub liści. Nowoczesne rozwiązania powodują, że coraz częściej spotkać się można z girlandami ledowymi, bawełnianymi czy też papierowymi.

Jak wybrać girlandy ślubne?

Skoro już wiadomo, czym są girlandy, warto się teraz zastanowić nad tym, z jakiego powodu powinno się je stosować na weselach, a przede wszystkim, jak je na taką okazję powinno się wybierać.

Co więc sprawia, że girlandy idealnie sprawdzają się na ślubach? Przede wszystkim wiedzieć trzeba, że są to naprawdę piękne i stylowe elementy dekoracyjne, które sprawdzą się na każdej uroczystości, nie tylko na ślubie. Co więcej, są one stosunkowo tanie, a także łatwo dostępne, co często jest ogromną korzyścią, gdy zapomni się o zakupie girland i zamawia się je na ostatnią chwilę.

Jak więc widać girlandy ślubne to naprawdę ciekawa propozycja. Nie tylko dla zapominalskich, lecz także dla tych osób, które chcą mieć naprawdę piękny i wyjątkowy element dekoracyjny na ślub. Czym się jednak trzeba kierować, gdy będzie się wybierało girlandy? Zdecydowanie najważniejszą sprawą w tym wypadku jest to, aby podczas ich wybierania brać pod uwagę to, w jakim stylu realizowane będzie wesele. Przykładowo, jeśli styl wesela będzie rustykalny, to w takim wypadku powinno się postawić na girlandy wykonane z eukaliptusa, wierzby, bukszpanu czy też paproci. Rośliny te świetnie wpisywać się będą w klimat wesela urządzonego w takim stylu.

Z drugiej jednak strony, jeśli wesele będzie zaaranżowane w stylu romantycznym, to w takim wypadku najlepiej postawić na girlandy wykonane przede wszystkim z kwiatów. Szczególnie mocno poleca się w tym wypadku storczyki, fuksje, gerbery czy też oczywiście klasyczne białe róże. Takie rozwiązania z pewnością sprawdzą się idealnie.